Jump to content


ამ თემას აქვს 982 გამოხმაურება

#976 Share   გადავიდეთ ამ პოსტის ბმულზე
SGD

SGD

    დიდი მაგისტრი


  • Find Topics
  • გამგეობის წევრი
  • 3841 პოსტი
  • მისამართი:თამარაშვილის #10
  • წარმოშობა:გურული

ეს თემა დავტოვოთ ზოგადად სპორტისთვის და რაგბისთვის გვაქვს თემა - ქართული ბურთი ოვალურია 



#977 Share   გადავიდეთ ამ პოსტის ბმულზე
babu

babu

    უხუცესი ლეგიონერი


  • Find Topics
  • გამგეობის წევრი
  • 46796 პოსტი
  • მისამართი:tbilisi
  • წარმოშობა:guria

ეს თემა დავტოვოთ ზოგადად სპორტისთვის და რაგბისთვის გვაქვს თემა - ქართული ბურთი ოვალურია 

დასტურ


legion.ge-82-1553250819.jpg


#978 Share   გადავიდეთ ამ პოსტის ბმულზე
SGD

SGD

    დიდი მაგისტრი


  • Find Topics
  • გამგეობის წევრი
  • 3841 პოსტი
  • მისამართი:თამარაშვილის #10
  • წარმოშობა:გურული

ახალი ლეგიონერი საქართველოს ნაკრებში: ლიგა ენდესაში ერთ-ერთი საუკეთესო მექულეა

 

 

P4b2a61.jpg

 

 

საქართველოს საკალათბურთო ნაკრებს ახალი ლეგიონერი ჰყავს - კონერ ფრენკამპი. 25 წლის ამერიკელმა ქართული პასპორტი უკვე მიიღო და თებერვლის უახლოეს ორ მატჩში ილიას ზუროსის განკარგულებაში იქნება. ამის შესახებ ცნობილი ვებგვერდი Euroohops-ი იტყობინება.

 

ფრენკამპის ევროპული კარიერა 2018 წელს ბულგარულ „ბეროეში“ დაიწყო, ხოლო შემდეგ ბერძნულ „რეტიმნოში“ ითამაშა. 2020 წლის ზაფხულში კონერი ესპანურ „მურსიას“ შეუერთდა და მიმდინარე სეზონში ლიგა ენდესაში 19 მატჩი ჩაატარა. საშუალოდ ის ესპანეთის ჩემპიონატში 16.5 ქულას, 3.8 პასს და 2.4 მოხსნას აგროვებს. 2019 წელს მან საბერძნეთის ჩემპიონატის ყველა ვარსკვლავის მატჩში ითამაშა და ჩემპიონატის საუკეთესო მექულე გახდა.

 

შეგახსენებთ, საქართველოს ნაკრები ევრობასკეტ 2022-ის შესარჩევი ციკლის ბოლო ორ მატჩში თბილისში 19 და 21 თებერვალს, შესაბამისად სერბეთისა და ფინეთის ნაკრებებს უმასპინძლებს და ფრენკამპი ამ მატჩებში საქართველოს ღირსებას დაიცავს. ილიას ზუროსის გუნდს ევროპის ჩემპიონატის საგზური, როგორც მასპინძელს ისედაც მოპოვებული აქვს, მაგრამ მისთვის ფორმალურ ჯგუფს 4 ტურის თავზე უდანაკარგოდ ლიდერობს.

 

აქვე გეტყვით, რომ ქართულ პასპორტს თად მაკფადენიც ინარჩუნებს და ზუროსი სავარაუდოდ, ევროპის ჩემპიონატზე ერთ-ერთს წაიყვანს.


ჩამსწორებელი SGD, 15 February 2021 - 01:00 PM.


#979 Share   გადავიდეთ ამ პოსტის ბმულზე
SGD

SGD

    დიდი მაგისტრი


  • Find Topics
  • გამგეობის წევრი
  • 3841 პოსტი
  • მისამართი:თამარაშვილის #10
  • წარმოშობა:გურული

P72c660.jpg



#980 Share   გადავიდეთ ამ პოსტის ბმულზე
SGD

SGD

    დიდი მაგისტრი


  • Find Topics
  • გამგეობის წევრი
  • 3841 პოსტი
  • მისამართი:თამარაშვილის #10
  • წარმოშობა:გურული
ტოკიო 2020: ქართველი სპორტსმენების განრიგი

 

 

234c0e2.png

 

 

ტოკიო 2020 23 ივლისს დაიწყება და 8 აგვისტოს დასრულდება, პარალიმპური თამაშების განრიგი კი  24 აგვისტო - 5 სექტემბერია. 12 სახეობიდან 35 სპორტსმენი საქართველოსაც ეყოლება, მათ შორის: 9 ძიუდოისტი, 7 მოჭიდავე, 5 მძლეოსანი, 4 ძალოსანი, 3 მოკრივე, 2 მოცურავე, 1 მსროლელი, 1 მოფარიკავე, 1 კარატისტი, 1 ჩოგბურთელი, 1 ტანმოვარჯიშე.

 

ძიუდო (7 ვაჟი, 2 ქალი): დასაწყისი თბილისის დროით 06:00 საათიდან - ფინალური ბლოკი 12:00 საათიდან

 

 

  • 24 ივლისი: ლუხუმ ჩხვიმიანი (-60 კგ)
  • 25 ივლისი: ტატიანა ლევიცკა-შუკვანი (-52)
  • 25 ივლისი: ვაჟა მარგველაშვილი (-66)
  • 26 ივლისი: ეთერ ლიპარტელიანი (-57)
  • 26 ივლისი: ლაშა შავდათუაშვილი (-73)
  • 27 ივლისი: ტატო გრიგალაშვილი (-81)
  • 28 ივლისი: ლაშა ბექაური (-90)
  • 29 ივლისი: ვარლამ ლიპარტელიანი (-100)
  • 30 ივლისი: გურამ თუშიშვილი (+100)

 

ჭიდაობა (3 თავისუფალი სტილის / 4 - ბერძნულ-რომაული): დასაწყისი თბილისის დროით 06:00 საათიდან - ფინალური ბლოკი 13:15 საათიდან

 

 

  • 1 აგვისტო: იაკობ ქაჯაია (ბერძნულ -რომაული ჭიდაობა, 130კგ)
  • 2 აგვისტო: იაკობ ქაჯაია (ბერძნულ -რომაული ჭიდაობა, 130კგ) - ფინალური ბლოკი 
  • 2 აგვისტო: გიორგი მელია (ბერძნულ რომაული-ჭიდაობა, 97კგ)
  • 3 აგვისტო: გიორგი მელია (ბერძნულ რომაული-ჭიდაობა, 97კგ) - ფინალური ბლოკი
  • 3 აგვისტო: რამაზ ზოიძე (ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა, 67 კგ)
  • 3 აგვისტო: ლაშა გობაძე (ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა, 87 კგ)
  • 4 აგვისტო: რამაზ ზოიძე (ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა, 67 კგ) - ფინალური ბლოკი
  • 4 აგვისტო: ლაშა გობაძე (ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა, 87 კგ) - ფინალური ბლოკი
  • 5 აგვისტო: ავთანდილ კენჭაძე (თავისუფალი ჭიდაობა, 74 კგ) 
  • 5 აგვისტო: გენო პეტრიაშვილი (თავისუფალი ჭიდაობა, 125 კგ) 
  • 6 აგვისტო: ავთანდილ კენჭაძე (თავისუფალი ჭიდაობა, 74 კგ) - ფინალური ბლოკი
  • 6 აგვისტო: გენო პეტრიაშვილი (თავისუფალი ჭიდაობა, 125 კგ) - ფინალური ბლოკი
  • 6 აგვისტო: ელიზბარ ოდიკაძე (თავისუფალი ჭიდაობა, 97 კგ)
  • 7 აგვისტო: ელიზბარ ოდიკაძე (თავისუფალი ჭიდაობა, 97 კგ) - ფინალური ბლოკი

 

ძალოსნობა: დასაწყისი თბილისის დროით 06:00 საათიდან

 

  • 25 ივლისი: შოთა მიშველიძე (-61 კგ) - 10:50 საათიდან
  • 25 ივლისი: გოგა ჩხეიძე (-67) - 14:50 საათიდან
  • 31 ივლისი: ანტონ პლესნოი (-96) - 14:50 საათიდან
  • 4 აგვისტო: ლაშა ტალახაძე (+109) -  14:50 საათიდან

 

მძლეოსნობა: დასაწყისი თბილისის დროით 06:00 საათიდან

 

  • 30 ივლისი: სოფიკო შათირიშვილი (ბირთვის კვრა)
  • 31 ივლისი: ბაჩანა ხორავა (სიგრძეზე ხტომა)
  • 1 აგვისტო: სოფიკო შათირიშვილი (ბირთვის კვრა)
  • 2 აგვისტო: ბაჩანა ხორავა (სიგრძეზე ხტომა)
  • 3 აგვისტო: გიორგი მუჯარიძე (ბირთვის კვრა)
  • 3 აგვისტო: ბენიკ აბრამიანი (ბირთვის კვრა)
  • 3 აგვისტო: ლაშა ღულელაური (სამხტომი)
  • 5 აგვისტო: გიორგი მუჯარიძე (ბირთვის კვრა)
  • 5 აგვისტო: ბენიკ აბრამიანი (ბირთვის კვრა)

 

კრივი: დასაწყისი თბილისის დროით 06:00 საათიდან

 

  • 24 ივლისი: ესკერხან მადიევი (-69 კგ)
  • 26 ივლისი: სახილ ალახვერდოვი (-52 კგ)
  • 26 ივლისი: გიორგი ხარაბაძე (-75 კგ)
  • 27 ივლისი: ესკერხან მადიევი (-69 კგ)
  • 29 ივლისი: გიორგი ხარაბაძე (-75 კგ)
  • 30 ივლისი: ესკერხან მადიევი (-69 კგ)
  • 31 ივლისი: სახილ ალახვერდოვი (-52 კგ)
  • 1 აგვისტო: ესკერხან მადიევი (-69 კგ)
  • 1 აგვისტო: გიორგი ხარაბაძე (-75 კგ)
  • 3 აგვისტო: ესკერხან მადიევი (-69 კგ)
  • 3 აგვისტო: სახილ ალახვერდოვი (-52 კგ)
  • 5 აგვისტო: სახილ ალახვერდოვი (-52 კგ)
  • 5 აგვისტო:გიორგი ხარაბაძე (-75 კგ)
  • 7 აგვისტო: სახილ ალახვერდოვი (-52 კგ)
  • 7 აგვისტო: გიორგი ხარაბაძე (-75 კგ)

 

ცურვა: დასაწყისი თბილისის დროით 15:00 საათიდან

 

  • 24 ივლისი: ირაკლი რევიშვილი (400 მ. თავისუფალი სტილი)
  • 25 ივლისი: ირაკლი რევიშვილი (400 მ. თავისუფალი სტილი)
  • 28 ივლისი: მარიამ იმნაძე (100 მ. თავისუფალი სტილი)
  • 29 ივლისი: მარიამ იმნაძე (100 მ. თავისუფალი სტილი)
  • 30 ივლისი: მარიამ იმნაძე (100 მ. თავისუფალი სტილი)

 

ჩოგბურთი: დასაწყისი თბილისის დროით 06:00 საათიდან

 

  • 24 ივლისი - 1 აგვისტო: ნიკოლოზ ბასილაშვილი

 

ტყვიის სროლა

 
  • 25 ივლისი: ნინო სალუქვაძე (10 მ. პნევმ. პისტოლეტი)

 

მხატვრული ტანვარჯიში

 

  • 25 ივლისი: სალომე ფაჟავა
  • 29 ივლისი: სალომე ფაჟავა

 

ფარიკაობა

 

  • 24 ივლისი: სანდრო ბაზაძე

 

კარატე

  • 6 აგვისტო: გოგიტა არქანია


#981 Share   გადავიდეთ ამ პოსტის ბმულზე
პანჩო

პანჩო

    კანდიდატუსი


  • Find Topics
  • პრეტორიანელი
  • 802 პოსტი
  • მისამართი:tbilisi.saburtalos.34
  • წარმოშობა:xidari

მადლობა  პატივცემულო  იფორმაციისათვის  :bravo:  :good:  :good:



#982 Share   გადავიდეთ ამ პოსტის ბმულზე
babu

babu

    უხუცესი ლეგიონერი


  • Find Topics
  • გამგეობის წევრი
  • 46796 პოსტი
  • მისამართი:tbilisi
  • წარმოშობა:guria

წარმატებები დ გამარჯვებები ჩვენ ოლიმპიელებს


legion.ge-82-1553250819.jpg


#983 Share   გადავიდეთ ამ პოსტის ბმულზე
ლევან

ლევან

    მაგისტრი


  • Find Topics
  • გამგეობის წევრი
  • 2825 პოსტი
  • მისამართი:მთაწმინდა. ყაზბეგის #40
  • წარმოშობა:კახეთი/ქიზიყი

გუგა მადლობა . შენ ნამდვილი ჟურნალისტი ხარ. 







0 წევრი ათვალიერებს ამ თემას

0 წევრი, 0 სტუმარი

0%
მზადდება მინიატურა
ატვირთვის შეწყვეტა

ატვირთული ვიდეოს ბმული ჩავსვათ პოსტში?