ტოკიო 2020: ქართველი სპორტსმენების განრიგი
ტოკიო 2020 23 ივლისს დაიწყება და 8 აგვისტოს დასრულდება, პარალიმპური თამაშების განრიგი კი 24 აგვისტო - 5 სექტემბერია. 12 სახეობიდან 35 სპორტსმენი საქართველოსაც ეყოლება, მათ შორის: 9 ძიუდოისტი, 7 მოჭიდავე, 5 მძლეოსანი, 4 ძალოსანი, 3 მოკრივე, 2 მოცურავე, 1 მსროლელი, 1 მოფარიკავე, 1 კარატისტი, 1 ჩოგბურთელი, 1 ტანმოვარჯიშე.
ძიუდო (7 ვაჟი, 2 ქალი): დასაწყისი თბილისის დროით 06:00 საათიდან - ფინალური ბლოკი 12:00 საათიდან
- 24 ივლისი: ლუხუმ ჩხვიმიანი (-60 კგ)
- 25 ივლისი: ტატიანა ლევიცკა-შუკვანი (-52)
- 25 ივლისი: ვაჟა მარგველაშვილი (-66)
- 26 ივლისი: ეთერ ლიპარტელიანი (-57)
- 26 ივლისი: ლაშა შავდათუაშვილი (-73)
- 27 ივლისი: ტატო გრიგალაშვილი (-81)
- 28 ივლისი: ლაშა ბექაური (-90)
- 29 ივლისი: ვარლამ ლიპარტელიანი (-100)
- 30 ივლისი: გურამ თუშიშვილი (+100)
ჭიდაობა (3 თავისუფალი სტილის / 4 - ბერძნულ-რომაული): დასაწყისი თბილისის დროით 06:00 საათიდან - ფინალური ბლოკი 13:15 საათიდან
- 1 აგვისტო: იაკობ ქაჯაია (ბერძნულ -რომაული ჭიდაობა, 130კგ)
- 2 აგვისტო: იაკობ ქაჯაია (ბერძნულ -რომაული ჭიდაობა, 130კგ) - ფინალური ბლოკი
- 2 აგვისტო: გიორგი მელია (ბერძნულ რომაული-ჭიდაობა, 97კგ)
- 3 აგვისტო: გიორგი მელია (ბერძნულ რომაული-ჭიდაობა, 97კგ) - ფინალური ბლოკი
- 3 აგვისტო: რამაზ ზოიძე (ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა, 67 კგ)
- 3 აგვისტო: ლაშა გობაძე (ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა, 87 კგ)
- 4 აგვისტო: რამაზ ზოიძე (ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა, 67 კგ) - ფინალური ბლოკი
- 4 აგვისტო: ლაშა გობაძე (ბერძნულ-რომაული ჭიდაობა, 87 კგ) - ფინალური ბლოკი
- 5 აგვისტო: ავთანდილ კენჭაძე (თავისუფალი ჭიდაობა, 74 კგ)
- 5 აგვისტო: გენო პეტრიაშვილი (თავისუფალი ჭიდაობა, 125 კგ)
- 6 აგვისტო: ავთანდილ კენჭაძე (თავისუფალი ჭიდაობა, 74 კგ) - ფინალური ბლოკი
- 6 აგვისტო: გენო პეტრიაშვილი (თავისუფალი ჭიდაობა, 125 კგ) - ფინალური ბლოკი
- 6 აგვისტო: ელიზბარ ოდიკაძე (თავისუფალი ჭიდაობა, 97 კგ)
- 7 აგვისტო: ელიზბარ ოდიკაძე (თავისუფალი ჭიდაობა, 97 კგ) - ფინალური ბლოკი
ძალოსნობა: დასაწყისი თბილისის დროით 06:00 საათიდან
- 25 ივლისი: შოთა მიშველიძე (-61 კგ) - 10:50 საათიდან
- 25 ივლისი: გოგა ჩხეიძე (-67) - 14:50 საათიდან
- 31 ივლისი: ანტონ პლესნოი (-96) - 14:50 საათიდან
- 4 აგვისტო: ლაშა ტალახაძე (+109) - 14:50 საათიდან
მძლეოსნობა: დასაწყისი თბილისის დროით 06:00 საათიდან
- 30 ივლისი: სოფიკო შათირიშვილი (ბირთვის კვრა)
- 31 ივლისი: ბაჩანა ხორავა (სიგრძეზე ხტომა)
- 1 აგვისტო: სოფიკო შათირიშვილი (ბირთვის კვრა)
- 2 აგვისტო: ბაჩანა ხორავა (სიგრძეზე ხტომა)
- 3 აგვისტო: გიორგი მუჯარიძე (ბირთვის კვრა)
- 3 აგვისტო: ბენიკ აბრამიანი (ბირთვის კვრა)
- 3 აგვისტო: ლაშა ღულელაური (სამხტომი)
- 5 აგვისტო: გიორგი მუჯარიძე (ბირთვის კვრა)
- 5 აგვისტო: ბენიკ აბრამიანი (ბირთვის კვრა)
კრივი: დასაწყისი თბილისის დროით 06:00 საათიდან
- 24 ივლისი: ესკერხან მადიევი (-69 კგ)
- 26 ივლისი: სახილ ალახვერდოვი (-52 კგ)
- 26 ივლისი: გიორგი ხარაბაძე (-75 კგ)
- 27 ივლისი: ესკერხან მადიევი (-69 კგ)
- 29 ივლისი: გიორგი ხარაბაძე (-75 კგ)
- 30 ივლისი: ესკერხან მადიევი (-69 კგ)
- 31 ივლისი: სახილ ალახვერდოვი (-52 კგ)
- 1 აგვისტო: ესკერხან მადიევი (-69 კგ)
- 1 აგვისტო: გიორგი ხარაბაძე (-75 კგ)
- 3 აგვისტო: ესკერხან მადიევი (-69 კგ)
- 3 აგვისტო: სახილ ალახვერდოვი (-52 კგ)
- 5 აგვისტო: სახილ ალახვერდოვი (-52 კგ)
- 5 აგვისტო:გიორგი ხარაბაძე (-75 კგ)
- 7 აგვისტო: სახილ ალახვერდოვი (-52 კგ)
- 7 აგვისტო: გიორგი ხარაბაძე (-75 კგ)
ცურვა: დასაწყისი თბილისის დროით 15:00 საათიდან
- 24 ივლისი: ირაკლი რევიშვილი (400 მ. თავისუფალი სტილი)
- 25 ივლისი: ირაკლი რევიშვილი (400 მ. თავისუფალი სტილი)
- 28 ივლისი: მარიამ იმნაძე (100 მ. თავისუფალი სტილი)
- 29 ივლისი: მარიამ იმნაძე (100 მ. თავისუფალი სტილი)
- 30 ივლისი: მარიამ იმნაძე (100 მ. თავისუფალი სტილი)
ჩოგბურთი: დასაწყისი თბილისის დროით 06:00 საათიდან
- 24 ივლისი - 1 აგვისტო: ნიკოლოზ ბასილაშვილი
ტყვიის სროლა
- 25 ივლისი: ნინო სალუქვაძე (10 მ. პნევმ. პისტოლეტი)
მხატვრული ტანვარჯიში
- 25 ივლისი: სალომე ფაჟავა
- 29 ივლისი: სალომე ფაჟავა
ფარიკაობა
კარატე
- 6 აგვისტო: გოგიტა არქანია